Vouchery na usługi chmurowe Azure i AWS

UWAGA. Ta instrukcja jest przeznaczona dla:
-) uczestników studiów podyplomowych Microsoft i VMware na WI ZUT,
-) studentów / nauczycieli WI ZUT.

Możesz aktywować vouchery na usługi chmurowe i z wykorzystaniem poradników dostępnych na blogach oraz w serwisie Youtube, samemu wypróbować jak działają te usługi. Jak długo jesteś studentem (posiadasz adres email w domenie ZUT), tak długo nie zapłacisz za to ani grosza. Pierwsze kroki w chmurze wymagają trochę samodzielności, ale umiejętności jakie zdobędziesz na pewno Ci się przydadzą w przyszłości. Vouchery możesz odnowić co 1 rok.

Voucher 100$ na usługi Microsoft Azure
Instrukcja aktywacji (zrzuty ekranu)

Voucher 100$ lub 150$ na usługi Amazon Web Services
W AWS masz możliwość założenia jednego z 2 kont:
1). AWS Educate Starter Account – to konto obsługiwane przez firmę zewnętrzną Vocareum z pewnymi ograniczeniami co do użycia wszystkich usług AWS, ale do jego założenia nie jest wymagana karta kredytowa. Konto jest zamykane przez AWS po skończeniu studiów dla studenta. Uzyskuje się kredyt 100$.
Instrukcja aktywacji (zrzuty ekranu)
2). AWS Account – to normalne konto AWS, z dostępem do wszystkich usług, nie jest zamykane po skończeniu studiów dla studenta, wymagana jest do założenia karta kredytowa, ale dostaje się free tier (dostęp do niektórych usług przez 1 rok za darmo) oraz kredyt 150$ z tytułu programu AWS Educate. Jeżeli będziesz pilnował kosztów i zmieścisz się w limicie free tier oraz w kredycie 150$ to również nic nie zapłacisz.
Najpierw musisz utworzyć konto AWS z użyciem adresu e-mail ZUT. A następnie normalnie aplikować do programu AWS Educate (jak w zrzutach ekranu powyżej). Natomiast otrzymany voucher na 150$ (z AWS Educate) trzeba przypisać do konta AWS, które samemu utworzyłeś.

No dobrze, zdobyłem voucher i co dalej? Zrób pierwszy krok i uruchom swój własny serwer VPN w chmurze AWS w 10 minut: link do poradnika wideo.

Kredyty na usługi Google Cloud (tylko do 16.12.2021)
Link do informacji

Facebook