SYLWETKA PROWADZĄCEGO SZKOLENIA

Maciej Roszkowski
Maciej Roszkowski
Napisz wiadomość:
e-mailFacebookTwitterLinkedin

Nazywam się Maciej Roszkowski. Jestem certyfikowanym trenerem Microsoft i instruktorem VMware IT Academy. Prowadzę autoryzowane szkolenia Microsoft i VMware na Wydziale Informatyki ZUT. Posiadam ponad 20-letnie doświadczenie jako informatyk i administrator systemów IT, które zdobyłem pracując równolegle poza uczelnią wyższą.

Na Wydziale Informatyki ZUT prowadzę (lub prowadziłem) laboratoria praktyczne z różnych przedmiotów dla studentów I, II i III roku:

  • „Systemy operacyjne” (praca w wierszu poleceń Ubuntu Linuks i Windows Server),
  • „Wirtualizacja i przetwarzanie rozproszone” (praca w VMware vSphere, konkurencyjnym hipernadzorcy w stosunku do Microsoft Hyper-V),
  • „Projektowanie aplikacji internetowych” (tworzenie aplikacji za pomocą Microsoft PowerApps z pakietu Office 365),
  • „Systemy zarządzania bazami danych” (praca z bazami Microsoft SQL Server w oparciu o T-SQL),
  • „Sieci komputerowe” (szkolenia oparte o routery Mikrotik i system operacyjny Mikrotik RouterOS).

Cały czas staram się podnosić swoje kwalifikację poprzez uczestnictwo w kursach IT (nie ograniczając się tylko do technologii Microsoft) oraz przygotowując się do egzaminów certyfikacyjnych. Ostatnie szkolenia w których uczestniczyłem to szkolenia z chmury Amazon Web Services: AWS Technical Essentials, Architecting on AWS, Advanced Architecting on AWS. Aktualnie opracowuje scenariusze laboratoryjne do szkoleń opartych na routerach Mikrotik (system operacyjny Mikrotik RouterOs). Systemy operacyjne to moja pasja. Staram się pomagać innym odkrywać możliwości systemów operacyjnych.

.
.

Facebook