O mnie ⋆ Maciej Roszkowski

SYLWETKA PROWADZĄCEGO SZKOLENIA

Maciej Roszkowski
Maciej Roszkowski

Napisz wiadomość:
e-mailFacebookTwitterLinkedin

Polub Fanpage
Szkoleń na FB:

Nazywam się Maciej Roszkowski. Jestem certyfikowanym trenerem Microsoft i prowadzę autoryzowane kursy Microsoft na ZUT. Posiadam 15-letnie doświadczenie jako informatyk i administrator systemów IT, które zdobyłem pracując równolegle poza uczelnią wyższą.

Na Wydziale Informatyki ZUT prowadzę laboratoria praktyczne z dwóch przedmiotów dla studentów I i II roku:

  • „Systemy operacyjne” (praca w wierszu poleceń Linuksa i Windowsa),
  • „Wirtualizacja i przetwarzanie rozproszone” (praca w VMware vSphere, konkurencyjnym hipernadzorcy w stosunku do Microsoft Hyper-V).

Cały czas staram się podnosić swoje kwalifikację poprzez uczestnictwo w kursach IT (nie ograniczając się tylko do technologii Microsoft) oraz przygotowując się do egzaminów certyfikacyjnych. Ostatni certyfikat jaki uzyskałem to Microsoft Certified Solutions Associate: Windows Server 2016. Natomiast poprzednio uzyskany certyfikat dotyczył technologii linuksowych. Egzamin RHEL7 EX200 zdałem w Warszawie i uzyskałem tytuł Linux Red Hat Certified System Administrator w wersji 7. Kolejne egzaminy, do których się przygotowuję to egzaminy Mile2 z testów penetracyjnych: C)PTE (Certified Penetration Testing Engineer), C)PTC (Certified Penetration Testing Consultant). Systemy operacyjne to moja pasja. Chętnie pomagam studentom i kursantom odkrywać technologie Microsoft.

.

.

Facebook